Sfat pannonia cu atas 1966

Despre lumea comunistelor şi motociclism în general, cu o mână tastând şi cu ailaltă strângând grijuliu paharul. Băutură la alegere!

Topic author
florin.radu
LVL 1
LVL 1
Posts: 2
Joined: 10 Apr 2013, 21:09

Sfat pannonia cu atas 1966

#1

Unread post by florin.radu »

Salutare,

As dori un sfat referitor la achizitia unei motociclete Pannonia 250 cu atas din 1966 si anume.
Merita sa cumpar asa ceva? Eu imi doresc de mult o motocicleta cu atas ca sa o folosesc iarna, pe asta am gasit-o functionala la un pret bun proprietarul are si ceva piese de rezerva pentru ea.
Ma leg la cap degeaba cu modelul asta mai nepopular? Sa ma orientez catre altceva? Nu am vazut inca fieratania dar dupa spusele proprietarului este completa si foarte bine conservata chiar functionala.

Multumesc,
Florin

cios
LVL 4,5
LVL 4,5
Posts: 28
Joined: 04 Feb 2013, 13:04

Sfat pannonia cu atas 1966

#2

Unread post by cios »

Pannonia este o motocicleta pe care merita s-o iei de colectie. Daca vrei sa te dai iarna cauta un boxer. Ai cuplu mai mare, cardan, mobra in general mai solida, si avantajul ca mai gasesti piese. Poate si la Pannonia mai gasesti dar cred ca mai greu- depinde si de zona din care esti

retromotor
LVL 10,4
LVL 10,4
Posts: 174
Joined: 02 Feb 2013, 16:15

Sfat pannonia cu atas 1966

#3

Unread post by retromotor »

E din Bucuresti, pe dreapta, militian cu acte in regula.

Eu cred ca si o Panonia in mintile ei poate fi o alegere buna, dar fara sa ai pretentia de japoneza de la ea.
User avatar

pedros
LVL 5,5
LVL 5,5
Posts: 41
Joined: 11 Feb 2013, 12:50
Location: Bucuresti-Grozavesti
Zodiac:
Age: 56

Sfat pannonia cu atas 1966

#4

Unread post by pedros »

cios » 11 Apr 2013, 08:17 wrote:Pannonia este o motocicleta pe care merita s-o iei de colectiei
Cit se poate de corect.
Post Reply