Începător pe două roţi
Posted: 17 Mar 2013, 18:43
Propun acest topic drept sprijin pentru cei care au devenit de curand motociclisti sau doresc sa devina motociclisti. Aici pot pune intrebari cu privire la orice in domeniul moto (ce gen de motocicleta ii trebuie, ce fel de echipament ar fi necesar, la ce sa se uite cand cumpara ceva, cum obtine permisul, cum ar putea capata un plus de indemanare fata de cea obtinuta in scoala moto, etc.)
De asemenea am MAREA RUGAMINTE ca raspunsurile-sfaturi la intrbarile acestora sa fie date de cei care au vechime in domeniu (as propune undeva peste 8-10 ani si/sau 50-70.000 km de mers efectiv si nu ani de categorie in permis) deoarece pentru unii forumul este singura sursa de informare, si un sfat gresit (chiar daca nu poate fi vorba de rea intentie) poate face mult mai mult rau decat bine. Nu strica sfaturile celor care au incercat mai multe genuri de motociclete in vederea alegerii tipului de motocicleta potrivit.
In acelasi timp, cei care cauta raspunsuri aici trebuie SA FIE CONSTIENTI de faptul ca cele postate sunt parerile personale ale celor care posteaza si IN NICI UN CAZ NU SUNT LITERA DE LEGE .
De asemenea, rog moderatorii sa sterga posturile off-topic si cele ce dau sfaturi evident gresite/periculoase si pe cei care le-au postat sa nu se supere daca acest lucru se va intampla. La acelasi capitol ii rog pe cei cu experienta sa semnaleze aceste posturi moderatorilor si sa argumenteze necesitatea stergerii lor.
Multumesc!
De asemenea am MAREA RUGAMINTE ca raspunsurile-sfaturi la intrbarile acestora sa fie date de cei care au vechime in domeniu (as propune undeva peste 8-10 ani si/sau 50-70.000 km de mers efectiv si nu ani de categorie in permis) deoarece pentru unii forumul este singura sursa de informare, si un sfat gresit (chiar daca nu poate fi vorba de rea intentie) poate face mult mai mult rau decat bine. Nu strica sfaturile celor care au incercat mai multe genuri de motociclete in vederea alegerii tipului de motocicleta potrivit.
In acelasi timp, cei care cauta raspunsuri aici trebuie SA FIE CONSTIENTI de faptul ca cele postate sunt parerile personale ale celor care posteaza si IN NICI UN CAZ NU SUNT LITERA DE LEGE .
De asemenea, rog moderatorii sa sterga posturile off-topic si cele ce dau sfaturi evident gresite/periculoase si pe cei care le-au postat sa nu se supere daca acest lucru se va intampla. La acelasi capitol ii rog pe cei cu experienta sa semnaleze aceste posturi moderatorilor si sa argumenteze necesitatea stergerii lor.
Multumesc!